Шукати в цьому блозі

вівторок, 30 липня 2024 р.

Так багато гарних книжок, так мало часу.

    Нині багато книголюбів називають книготерапією простий процес читання.

  Бібліотерапія — це метод психотерапії, що використовує літературу як одну з форм лікування словом. Часто вважають, що бібліотерапія та книготерапія — тотожні поняття. Проте існує думка, що книготерапія використовує спеціально дібрану літературу для ненав’язливої корекції психічного стану. Це більш правильно.  Найвідповідніше підшукана книга може допомогти  подолати певні особистісні питання і допомогти у вирішенні його актуальної проблеми.

    Щодо книголюбів, які називають процес читання книготерапією — під час війни, власне, воно так і є. І дуже добре, коли дорослий чи дитина, окрім основної діяльності, мають час та ресурси читати.

     Хороша книга викликає емоції. І вони є зцілюючими.  У психології важливо, щоб людина проживала емоції, а не тамувала їх у собі. І дуже добре, якщо прожити свій біль разом із книгою, дати волю почуттям: виплакати власний, проживаючи біль героїв. Це одна з технік самозцілення. Щодо рекомендацій по підбору літератури, то досвідчений бібліотекар або психолог роблять це дуже якісно. Адже, як правило, правильно дібрана книга в непростій для людини ситуації допомагає знайти вихід і прийняти правильне рішення.

    От і ми цього разу вирішили полікуватися книгами Андрія Кокотюхи.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Тактична комунікація.

   Проект «Як ти брате ? » створює і поширює посібники про те, як зберігати стосунки, відновлювати контакт та надавати підтримку, одне одн...