Шукати в цьому блозі

Книжкові виставки

 

Книга – це завжди актуально. 

      Неабияке задоволення приносять книги, які надходять до бібліотеки. І в цьому нам допомагають наші користувачі. Це радість для всіх - як для бібліотекарів, так і для мешканців села! Адже кожна  книга – це завжди подія та нове знайомство. Сьогодні  ми отримали в дарунок книгу від Сегедіної Надії Іванівни.  Дякуємо Вам,  Бажаємо міцного здоров’я, натхнення та гарного настрою!

     Лідія Лук’яненко. Плата за любов. Це перша книжка київської письменниці Л.Лук’яненко. До неї увійшли роман, повість й оповідання, які об’єднує одна ідея: кожна людина платить свою «плату за проїзд» - за все, чого вона досягла в житті, або за те, чого не досягла. Герої книжки живуть у наш час і разом з ним переживають його безглуздості, прагнуть знайти своє місце під сонцем. Комусь воно дістається легко, хтось, домагаючись успіху, розбивається в кров, а хтось кладе життя на його вівтар…
     Об’єднаймося заради читання!       

                          Як же приємно отримувати подарунки.

                                 

      Книга – найкращий подарунок. А коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок. Тож будемо знайомитись з чудовими романами Барбари Картленд. Тут насправді є що почитати.

     Дякую Ларисі Герасименко.

     Картленд Барбара. Мрії здійснюються. «Мамо, як ти могла? Адже ще й рік не минув після смерті тата!» - такими були перші слова Люсії Маунтфорд, коли її матір, що залишилася вдовою після трощі «Титаніка», знову вийшла заміж. Тепер їхні статки тануть на очах, а тяжка хвороба матері загострює й без того смутні обставини. Перелякана Люсія раптово виявляє, що на сплату боргів вітчим не тільки віддав її за секретаря сусідові – ловеласові лорду Вінтертону, але й пообіцяв її йому за дружину! Чому ж Люсія дедалі більше тягне до Вінтертона, а не до статечного й порядного Едварда де Редкліффа? Коли примхлива красуня леді Шеллі розповість про свої наміри стати леді Вінтертон, ревнощі підкажуть Люсії – вона закохана! Але лорд таємниче зникне… (російською мовою)

     Картленд Барбара. Неочікуване щастя. До палацу Титанія потрапила як служниця своєї кузини Софії - нареченої кронпринца маленької середземноморської країни. Титанія сумує за Англією, вона не може стримати сльози, отримуючи сумні листи з дому. Єдиною людиною, яка захотів потішити красуню, виявився сам король. Дівчина вважала його гордовитим і замкнутим зверхником, але незабаром зрозуміла, що він добрий, шляхетний і дуже самотній. І коли король виявився в смертельній небезпеці, Титанія робить все, щоб врятувати його. І розуміє, що закохана ... (російською мовою)

     Картленд Барбара. Прекрасная похитительница. Повернувшись після довгої відсутності в рідний маєток, маркіз Вірний відразу ж став жертвою зухвалого пограбування. Пошуки викрадача привели його в будинок чарівної сусідки. Маркіз підозрює, що красуня Івона якимось чином причетна до крадіжки. Втім, незабаром він вже не згадував про вкрадені скарби: Івона викрала у нього найдорожче - його серце! (російською мовою)

    Картленд Барбара. Дорога до раю. Жасмин, двадцятичотирирічна красуня американка, приїхала до Англії на Різдво погостювати у родичів. Герцог Харлі подарував їй жеребця, і вона вирішила проїхатися верхи. Але через хуртовину її ледь не збила машина, за кермом якої сидить граф Сомертон. Через деякий час, волею долі, Жасмин знову зустрінеться з графом, який дасть притулок у своєму замку. Ця зустріч назавжди змінить їхнє життя і подарує їм справжню любов. (російською мовою)

     Картленд Барбара. Романтичне плавання. Доля була на диво щедра до Двадцятивосьмирічного Френсісу, маркізу Уімбортону: краса, які мають манери, спадок, титул ... Але, потрапивши в складну фінансову ситуацію, він знаходить єдиний вихід - одружитися на багатій дівчині. Його кандидатура - прекрасна леді Лексія Дрейтон. Їх перша зустріч буде вельми дивною. А через кілька днів Френсіс запросить сім'ю Дрейтон на вечерю ... Лексія і Френк стануть хорошими друзями, а через деякий час між ними спалахне пристрасть і справжня любов. Але, вирушивши в романтичне плавання, дівчина зустріне молоду людину і теж відкриє йому своє серце ... Кого ж вибере Лексія? З ким піде по життю?  (російською мовою)

     Картленд Барбара. Захоплення герцога. Майкл, син лорда Чарльза Мура, вигнаного за сміливість одружуватися не з батьківської волі, закохується в першу красуню Лондона леді Феліцата, дочка графа Варгрейва. Вони проводять разом прекрасні дні і здається, юні закохані серця чекає щасливе майбутнє. Але одного разу Феліцата повідомляє Майклу, що виходить заміж за Саймона Харрінгтона, старшого сина герцога Камбрії. Вона хоче порадувати батьків новим титулом і каже Майклу, що, хоч і любить його, щасливого життя у них не буде, оскільки він недостатньо багатий ... Майкл в той же вечір спливає в Індію, - лікувати війною розбите серце. Через деякий час йому доведеться повернуться до Англії, де його чекає боротьба за законну спадщину і нову, справжню любов ... (російською мовою)

            Запрошуємо користувачів бібліотеки на книжкові новинки!

                                Детектив іде по сліду!

    Продовжуємо Вам знайомити з нашими подарунками. Сьогодні  в нас – детективи.  

Ромен Сарду «Прости грехи наши», Фергюс Хьюм «Безмолвный дом», Роберт Льюис Стивенсон «Клуб самоубийц», Эдгар Уоллес «Преступники Сыщики», Нат Пинкертон «Король сыщиков», Стефані Маєр «Молодий місяць», Евгений Красницкий «Отрок. Внук сотника», Александр Ковалевский «Разорванный круг», Эдгар Аллан По «Золотой жук», Стефані Маєр «Сутінки», Гилберт Кит Честертон «Три орудия смерти».

   Висловлюємо щиру подяку Ларисі Герасименко за внесок у формування  фонду. Дарунки книг бібліотекам – це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду без залучення додаткових джерел фінансування.

                                              

                              Книга для роздуму.

     Сьогодні ми знайомимося з подарованими книгами, які полонять Ваш розум.

       Жюллиан Анн- Дофин «Два маленьких шага по мокрому песку». В той сонячний день ніщо не віщувало біди. Анн-Дофін відпочивала з сином Гаспаром і дворічною маленькою Таїс на пляжі. Уважна мати помітила, що дівчинка накульгує. Анн і уявити не могла, який страшний діагноз поставлять лікарі. Рідкісна генетична хвороба не піддається лікуванню. Таїс залишилося жити кілька місяців. Але найстрашніше, дитина Анн-Дофін, який повинен з'явитися на світ зовсім скоро, теж може бути хворою на цю недугу. Новонароджену дівчинку вдалося врятувати, але Таїс була приречена. І сім'я приймає рішення: останні дні малятка будуть найпрекраснішими. Рідні та друзі подарують їй всю любов, всю увагу і турботу, щоб дівчинка кожну хвилину свого життя відчувала себе щасливою ... Ця книга змусить вас плакати і навчить радіти кожному прожитому дню. (російською мовою)

        Милн Кевин Алан. «Шаги навстречу». Життя сімнадцятирічної Енн може обірватися в будь-який момент. Її діагноз звучить як вирок. єдина надія на порятунок - пересадка серця. Енн потрібно спокій, адже кожен день може стати для неї останнім. Однак відносини в родині напружені до межі: постійні сварки, скандали. Здається, вже нічого не можна виправити, але одного разу проста гра змінює все ... (російською мовою)

        Кумсон Дороти «Прежняя любовь» У Ліббі прекрасна робота, коханий чоловік Джек, будинок з видом на море. Однак душу дівчини терзають сумніви. Вона знає, що Джек дуже любив свою першу дружину Єву. Коли вона померла, він ледь не наклав на себе руки. Іноді Ліббі здається, що він до сих пір любить її. Вона вирішує більше дізнатися про минуле людини, за якого так поспішно вийшла заміж, і виявляє щоденник Єви. Перша дружина Джека заповіла його тій, хто займе її місце. З цього дня життя Ліббі змінилася. Виявилося, що Єва була ... повією. На панель її привела любов. Але її коханий став наркоманом, дівчина змушена була продавати своє тіло, щоб утримувати його, і тут в її житті з'явився Джек. Він пристрасно полюбив Єву і вирішив вирвати з порочного кола, в якому вона опинилася. Дівчина щаслива, вона чекає дитину, але її сутенер - батько Джека - одного разу відвідав її ... Ліббі вражена, вона починає підозрювати, що смерть Єви не була випадковою. Вона повинна дізнатися правду, щоб зберегти своє щастя. (російською мовою)

      Брэдшоу Джиллиан «Наследник Клеопатры». Могутність Цезаря і краса Клеопатри могли створити велику імперію, якої не було б рівних в світі. Але цій мрії не судилося збутися ... Що чекає Цезаріона, старшого сина цариці? В очах деяких син Юлія Цезаря і легендарної Клеопатри втілює надії Риму та Єгипту. Інші сприймають його як безглузде наслідок пристрасті, яку полководець мав до розпусної єгипетської інтриганку. Римського імператора Октавіана боїться, що Цезаріон може зруйнувати його мрії про спокійне і мирне життя в імперії. У цій вражаючій історії про дружбу, щирості, честі і любові Джилліан Бредшоу показує, як могли б розвиватися історичні події, якби Цезаріон уникнув неминучої кари і продовжив подорож, не відкриваючи нікому, хто він па насправді. (російською мовою)

    Цим книгам ми знову завдячуємо Ларисі Герасимено.

                             Нові надходження.

         Кожна бібліотека радіє новим надходженням книг до свого фонду. От і ми радіємо разом з користувачами що отримали сьогодні п’ять книг. Краєзнавча, для молодших користувачів, і енциклопедичні бібліографічні словники.

     Українська ідентичність, писана світлом. Ч.1. Серед численних краєзнавчих видань пропонована книга посідає особливе місце. Її основа - це світлини кінця ХІХ-початку ХХ століття авторства відомих тогочасних фотографів Полтавщини.

      Частина з них - документальні, репортажні, зроблені на вулицях, під час подорожей краєм, інші - це портрети, зроблені в ательє або на натурі й призначені насамперед для домашнього використання. Проте всі фото приваблюють високою майстерністю, вмінням достовірно і водночас художньо передати особливості місцевості, зовнішньості та характери зображених людей.

     Видання має на меті привернути увагу до історії рідного краю,активізувати дослідницькі пошуки, спонукати до вільного, неупередженого особистісного вивчення історії.

     Гевленко Любов. Пригоди кота Мурчика в Полтаві. Це казкова розповідь про місто, яке має давню й непросту історію. Головний герой книжки кіт Мурчик, подорожуючи Полтавою, потрапляє у різноманітні кумедні ситуації, з яких вдало виходить завдяки друзям. Юний читач може дізнатись немало цікавого про начебто знайомі місця, вулиці, будинки, споруди, довідатися про історичні події, пов'язані з Полтавою, саме через художній твір. Це не просто інформація про минуле і не довідник про те, що було, а захоплюючий процес пізнання міста, в якому нам пощастило жити. Книжку вдало доповнюють світлини пам'ятних місць та мальовані персонажі.

 Ротач Петро. Полтавщина літературна у трьох книгах. Тритомник « Полтавщина літературна» - це унікальний бібліографічний словник, робота над яким велася 55 років. Він охоплює період від ХVII століття до наших днів. До словника увійшли понад 3 тисячі довідок про авторів літературних, публіцистичних, критичних творів, спогадів, щоденників, перекладів, підручників, навчальних посібників тощо – діячів культури, науки, громадсько- політичних і релігійних рухів та окремих особистостей, які народилися, училися, працювали, померли чи поховані на історичній Полтавщині ( у межах колишньої Полтавської губернії Російської імперії) або були творчо пов’язані з цим краєм. Тут уміщені відомості з напівзабутих місцевих джерел, на сьогодні малодоступних і рідкісних. Зібраний матеріал засвідчує невичерпне багатство творчого потенціалу Полтавщини, її вагомий внесок у формування та розвиток української (та й світової) культури.

       Видання розраховане на широке коло науковців – професіоналів і аматорів, краєзнавців, учителів, студентів і аспірантів вищих навчальних закладів, учнів, а також усіх, кому не байдужа історія й культура України.

   Хто захоплюється історією Полтавщини то Вам до нас!      

        

                     Подарунки продовжуються!

 

     Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені – вони обов'язково знайдуть свого читача і стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, просто принесуть задоволення від прочитаного. Приємним сюрпризом для нашої бібліотеки стали книги, подаровані знову Ларисою Герасименко.

                 Приходьте, читайте, знайомтесь з новинками!!!! 

Приходьте, читайте, знайомтесь з новинками!


      "Хороша та книга, яку відкриваєш - смакуючи, а закриваєш — збагатившись", - сказав колись А. Олкотт. Ми знаємо, що дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Тож проявіть свою добру волю і Ви- подаруйте також бібліотеці хорошу книгу!!!

                                     Прийшов Спас - пішло літо від нас!

     Читачі мали можливість ознайомитись на виставці – інсталяції «Зі святом Спас, Спас усьому час» не лише з літературою, яка розповідає про християнські свята, які ми відзначаємо у серпні, а й поласувати дарами саду: яблуками та грушами. А цього року урожай був славний!

     На цих виставках можна знайти цікаву інформацію про звичаї, обряди, традиції, повір’я, прикмети православних свят. Серпень – місяць щедрий: доспіло різноманітне збіжжя, городина й садовина. Пасічники заготовляють віск і духмяний бурштиновий мед, збирають мак, як символ та магію сили, здоров’я та достатку. Це благословенна пора земних очікуваних дарунків літа.

      Серпень багатий на свята, звичаї та традиції! То ж хай серпневі свята принесуть у кожну українську родину злагоду, добро, добробут та достаток!


                 Мойсей української літератури.

      27 серпня  минуло 165 років від дня народження І.Я.Франка – величного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча. З метою вшанування його пам’яті в нашій бібліотеці презентували виставку-персоналію «Завжди вічний, завжди сучасний».

      Знайомлячись із виданнями, що розкривають маловідомі факти з життя і творчості Івана Франка, читач відкриє для себе нові грані його таланту, безцінне значення неперевершеного спадку Великого Каменяра в історії національної й світової культури. На виставці представлена література і для дітей.

      Іван Франко вважав, що місія поета полягає передусім у служінні словом своєму народові, людству: 

Якби ти знав, як много важить слово,

Одне сердечне, теплеє слівце!

Глибокі рани серця як чудово

Вигоює – якби ти знав оце!

       Полум’яний патріот своєї Батьківщини, Іван Франко оспівував свою любов до України у своїх віршах: 

О краю мій, підгір’я ти прекрасне,

Як я люблю, як люблю тебе!

Мов зірка та, що світить і не гасне,

Так та любов в душі моїй живе.


     Підтвердженням ж
е любові українського народу до свого діяча стало перейменування у 1962 році назви одного з обласних центрів на Івано-Франківськ (колишній Станіслав), іменем Франка також названо університет у Львові, вулиці, парки, школи, бібліотеки.

     Відвідайте нашу бібліотеку для огляду виставки-персоналії.

 

В сузір’ї славетних і наші земляки.

      Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця Івана Петровича Котляревського. Творчість Івана Котляревського ознаменувала собою початок нової ери української літератури. Із порівняно невеликого за обсягом його творчого доробку починається потужний рух національного відродження. 

      Поема «Енеїда», над якою Котляревський працював майже три десятиліття (до кінця свого життя), стала епохальним за своєю громадською i художньою значущістю явищем у духовному житті українського народу. «Енциклопедією українського життя VIII століття» назвав її Максим Рильський.

      А відома п’єса І. Котляревського «Наталка Полтавка»  є «праматір’ю українського театру».

     З нагоди знаменної дати письменника, основоположника нової української літератури Івана Котляревського у Біликівській сільській бібліотеці експонується книжкова виставка-знайомство


«Великий митець українського слова», яка знайомить читачів із життєвим та творчим  шляхом письменника.

                    Дорогами визволення України.

      У роки Другої світової на різних фронтах воювали, з кожним днем наближаючи перемогу, більше 200 тисяч наших земляків. Ми у вічному боргу перед кожним із них — тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати Полтавщину, від нацистського поневолення.

      У  Біликівській  бібліотеці експонується інформаційно-історична викладка літератури до Дня визволення Полтавщини "Вічна Полтава - красу розкрива"

      В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.

   Полтавці ніколи не забудуть про цю сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Батьківщини.

                     Еспресо. Вибір читачів 2021

       Шановні друзі! Запрошуємо Вас взяти участь у сезоні книжкової премії! Еспресо. Вибір читачів 2021», з метою відзначити найкращі вітчизняні літературні новинки.  Перша номінація  « Номінація для дітей». До якої входить три книги Музиченко Настя «Загублені в таборі», Карп’юк Василь «Олекса Довбуш». Таємниця сили», Андрусяк Іван «Морськосвинський детектив». Розпочинаємо знайомство.

      Музиченко Настя «Загублені в таборі» Матвій і Мія їдуть відпочивати в гірський табір. Свіже повітря, дискотеки, квести та інші розваги — усе як завжди в таких таборах. Та лише доти, доки Матвій випадково не дізнається про містичну, ба навіть моторошну історію, яка сталася тут кілька років тому. А такі історії, як відомо, мають звичку повторюватися — і ось наші герої опиняються в епіцентрі подій...  Яскрава пригодницька повість, у якій напрочуд точно і «смачно» прописані реалії сучасного підліткового життя і  сленґу.

      Карп’юк Василь «Олекса Довбуш» Чи ти знаєш, хто такий Олекса Довбуш? Певно, що так, бо на всі Карпати немає більшого героя! Але історія найгрізнішого ватажка карпатських опришків почалася з впертого хлопчиська, який несподівано для себе отримав велику Силу. Пірнувши в цю оповідь, ти разом з Олексою поживеш у лісі поруч із вовками й вивірками, приєднаєшся до опришківської ватаги й зазирнеш у світ героїчної минувшини Карпат. А головне, врешті дізнаєшся, звідки взялася Олексина Сила і чи зміг він її опанувати.

       Андрусяк Іван «Морськосвинський детектив» Коли стаються таємничі злочини, усі тварини з довколишніх будинків, ба навіть ті, що живуть на вулиці, неодмінно звертаються до морського свина — детектива Жерара. Однак він знаний ласун, тож береться за справи тільки за умови смачненького гонорару. Разом із Жераром ти дізнаєшся, хто поцупив котячий сніданок, тікатимеш від голодних хижаків, з’ясуєш геть усе про невідоме страшидло, яке лякає добрих тварин, досліджуватимеш темні закапелки й боротимешся зі страхами, а найголовніше — навчишся миттю ловити зловмисників, застосовуючи дедукцію й логіку.

      Книги знаходяться вже в нашій бібліотеці. Поспішайте. Та читайте з задоволенням.

           Еспресо. Вибір читачів 2021. Література для підлітків.

       Шановні друзі! Запрошуємо Вас взяти участь у сезоні книжкової премії! Еспресо. Вибір читачів 2021», з метою відзначити найкращі вітчизняні літературні новинки.  Номінація « Література для підлітків». До якої входить три книги Аренєв Володимир «Заклятий меч», Багряна Анна « Вітрова гора», Довгопол Наталія «Мандрівний цирк сріблястої пані». Розпочинаємо знайомство.

      Аренєв Володимир «Заклятий меч». Було це в часи прадавні, нині призабуті. Ходили тоді по землі герої й потвори, і перших не завжди вдавалося відрізнити від других. А слово в ті часи бувало гострішим за меч, хоч і мечі вміли тоді промовити своє гостре слово... У новій повісті знаного українського письменника Володимира Аренєва, лавреата премії «Книга року ВВС-2019», йдеться про пригоди меча і тих, хто ним володів, про мандрівки й переслідування, чари та закляття, а ще — про Одіна Стойменного, пані Брамницю та двох відчайдухів, які насмілилися кинути їм виклик. «Заклятий меч» — самостійна історія у світі «Заклятого скарбу».

     Багряна Анна « Вітрова гора». Вони живуть поміж нас – вітри, онуки Стрибога. Завжди народжуються тут, на берегах Дніпра, зазвичай в одній родині – й дід передає онукові таємні знання та особливі вміння. Однак із Дейвом стається інакше: він народився в Канаді, тож мусить пройти непростий шлях, перш ніж осягнути своє прадавнє українське коріння і відкрити справжнє покликання. Проте вітрові млини на Дніпрових пагорбах манять хлопця, і цьому годі опиратися... Роман Анни Багряної «Вітрова гора» – глибоке, світле і дуже актуальне українське фентезі; хоч і базоване на стародавній українській міфопоетиці, та напрочуд сучасне.

    Довгопол Наталія «Мандрівний цирк сріблястої пані» Ефектна власниця мандрівного цирку фрау Ґріте переживає скрутні часи. Мало того, що її чоловік виявився авантюристом і зник безвісти, так ще й трупу доводиться від зубожіння рятувати. До всього, коронний номер — виступ велетенського ручного вовка — на межі провалу: юна глядачка, яку всі вважають причинною, сходить на сцену й приборкує грізного звіра. Що це, як не відьмацькі чари? Цирк рушає далі. Але з тої зустрічі в смугастому шатрі, на один вечір напнутому посеред скошеного поля, бере початок нова історія: про тих, хто шукає любові й справедливості, про людей і перевертнів, що намагаються віднайти свою істинну сутність. Героям роману доведеться пізнати гіркоту зрад і поразок, здійснити сповнену пригод мандрівку українськими землями початку ХХ сторіччя і навіть знайти спільну мову з дивовижними істотами з давніх легенд.

      Книги знаходяться вже в нашій бібліотеці. Поспішайте. Та читайте з задоволенням.

       1 жовтня – Міжнародний День людей    

                                         похилого віку.

    1 жовтня у всьому світі  відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і день ветеранів.

   Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років.

    Літній вік людини - зовсім не означає, що він вже на багато що не здатний, як раз навпаки, те що може літня людина, рідко здатний зробити більш молодий і мова зовсім не про сили і енергію, яка властива молодому поколінню, але про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей.

    Біликівська сільська  бібліотека запрошує  читачів ознайомитись виставкою переглядом « Люди з планети - Зрілість». На якій знаходяться улюблені журнали користувачів похилого віку. Ви обов’язково знайдете для себе щось цікаве.

    Не будьте байдужими! Привітайте своїх знайомих з цим святом. Ставтеся до цієї категорії людей з повагою, вони цього заслуговують.

                    Народжуйте себе допоки світу.

    17 жовтня виповнилося – 85 років від дня народження І.Ф. Драча (1936), українського поета.

    Якщо говорять, що талант сягає зір, то це мовиться про автора "Соняшника" - І.Драча. Уже в перших своїх творах як поетичною формою, так і їхнім змістом він висловив, незгоду жити й творити за звичками і приписами тоталітаризму, утвердженими примусово - силою, кров'ю, репресіями.

    Особливістю поетичного світу Івана Драча є його постійний, безупинний рух, змінність, розвиток. Це поет, який не створює власних традицій, не знає самоповторів, постійно йде до недосяжних обріїв досконалості.

    Пропонуємо нашим читачам відкрити для себе світ справжнього поета - Івана Федоровича Драча. З перегляду літератури «Духовний потенціал Івана Драча»

                                                         Осінній книгопад!

      Впевненими кроками вже прийшла до нас осінь. А разом із нею - її вічні друзі: перший холодний вітер, дощ, похмура погода. При такому настрої краще за все загорнутися у теплий плед, взяти чашечку гарячого чаю, і провести час у компанії хорошої книги!    

     Любов до цієї чарівної, затишної пори року надихнула нас на створення виставки-настрій "Красуня Осінь – щедра чарівниця". Читання вже розпочато. А Ви любите читати восени?

 

                             Жінка з дивовижним ім'ям!

                                               

      21 жовтня виповнилося 67 років від дня народження української дитячої письменниці  Зірки Мензатюк. Письменниця, авторка творів для дітей, журналістка. Народилася 21 жовтня 1954 року в cелі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області.

      Є письменники, які починають творити мало не з пелюшок. За першої можливості, тобто тільки-но навчившись виводити літери, вони хапаються за перо й видають на-гора талановитий літературний твір. А раз почавши, вже ніколи не звертають з обраного шляху. Такою письменницею є Зірка Мензатюк ─ улюблениця багатьох українських дітлахів. З українською упертістю і, за власними ж словами, “слимачими" темпами, вона пише для дітей яскраві й добрі книги.

      На думку Зірки Мензатюк, «немає тем, які для дитини будуть недоступними чи заскладними для розуміння. Є складні форми їх подачі. Дитяча література повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…».

      В нашій бібліотеці також є книги цієї письменниці, які представлені на виставці-портреті « Жінка з дивовижним ім’ям»

     Щиро бажаємо Вам Зірко Захарівно сонячного щастя і міцного здоров’я, творчого натхнення та нових здобутків на літературній ниві, читацької любові, розуміння та підтримки близьких і рідних. Нехай небо над Вами буде мирним, праця — плідною, радість — повною, а зірка Вашої долі світить якнайяскравіше.

         28 жовтня – день визволення України від фашистських загарбників.

    28 жовтня Україна відзначатиме 77-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

    Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху. Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.

    З 26 жовтня по 2 листопада у Біликівській сільській бібліотеці експонується книжкова виставка-спогад «Біля святого вічного вогню вклонімось визволителям доземно» до Дня визволення України від фашистських загарбників.

     Книжкова виставка – це вдячний привід, щоб віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій з фашизмом, а й усім тим, хто кував перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.

 

              "Слово наше рідне - слово українське".

     Щороку, 9 листопада, в нашій країні відзначається  День української писемності та мови.

      Це свято було започатковане у 1997 році на честь вшанування пам'яті Нестора Літописця, з ім'ям якого пов'язують зародження української писемності, книжного слова, літературної традиції.

    "Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття".    ( Панас Мирний)

   До Дня української писемності та мови  у Біликівській сільській бібліотеці організовано книжкову виставку «Солов’їна, калинова, хай єднає усіх мова». Книжкова виставка допоможе відвідувачам здійснити подорож стежками української писемності. Познайомитись з  історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.

   З учасниками любительського об’єднання «Умілі рученята» було створено «Ацоціативне гроно» про рідну мову.

   Мова – то не просто звуки. Це голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Тому наш народ упродовж віків вів боротьбу за її збереження. Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива сходинка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття.

             Події що змінили долю України

    21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності і Свободи, встановлений відповідно до Указу Президента України №872/2014 від 13-го листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013-лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

     З нагоди пам'ятної дати  в Біликівській сільській бібліотеці з 17 листопада експонується для перегляду книжкова виставка "Україна – територія гідності і свободи", на сторінках якої -  відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, і імена героїв "Небесної Сотні".

                          Кожен має право на здоров`я.

 

      Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання.

    В Біликівській сільській бібліотеці оформлена інформаційна виставка «СНІД – знати щоб вижити».

      Пам’ятаймо! СНІД ще не переможений, ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Носії ВІЛ – люди, які хочуть жити. Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й у всі інші дні в році.

                  Зима приносить приємні сюрпризи.

     Дуже приємно що в мережі Інтернет можна знайти для своєї бібліотеки щось дуже цінне. А цінність для нас це книга. Гортаючи сторінки Фейсбуку побачили пост пані Ірини, яка пропонувала подарувати книги в бібліотеку. Спробували і ми на щасливий шанс. От сьогодні отримали її посилку.

    Щиро дякуємо Вам за те що Ви робите добрі справи. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, душевного тепла. І всього самого найкращого.

                                 Життя у слові

         Чудові твори Григора Михайловича Тютюнника, освячені його талантом правди, доброти і любові, щодалі утверджуються як класичне надбання української літератури. Його проза сповнена багатством асоціацій, живих народних типів, психологічним, філософським змістом. З великою відповідальністю Григір Тютюнник ставився до слова, а джерелом його творчості була любов до людини. «Мало – бачити. Мало – розуміти. Треба любить», - так вважав письменник.

       Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931р. в с. Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Дитинство і юність письменника припали на найважчі роки нашої недавньої історії. Скільки лихого довелося пережити Григору!

      Першу новелу «В сумерки» написав російською мовою і надрукував її в журналі «Крестьянка» у 1961 р. Після смерті брата переклав новелу українською мовою і з того часу писав лише нею.

      На початку 70-х років Григір Тютюнник працював у видавництві «Веселка». Серед його продукції — настільна книга-календар для дітей «Дванадцять місяців» (1974), у підборі матеріалів до якої виявився його літературний смак, мистецька вимогливість, повага до юного читача. Пише він і сам твори для дітей, видає збірки оповідань «Ласочка» (1970), казок «Степова казка» (1973), які по-новому розкрили талант письменника.

      За книги «Климко» (1976) і «Вогник далеко в степу» (1978) у лютому 1980 року письменнику присуджено літературну премію ім. Лесі Українки.

      Справжнє визнання до письменника прийшло, на жаль, лише після його смерті. І важливу роль тут відіграла стаття Олеся Гончара «Живописець правди». «Блискучим новелістом і повістярем увійшов у свідомість сучасного читача Григір Тютюнник, - зазначає О. Гончар. – Сьогодні українську художню прозу не уявити без його хай кількісно й невеликої, але справді вагомої літературної спадщини».

     До вашої уваги виставка – портрет «Світло нескореної душі» до 90 – річчя від дня народження поета.

     Твори Григора Тютюнника належать до таких, які перечитуються багаторазово, їхня емоційна наповненість викликає відповідний спалах і в душі читача. Магнетизм Тютюнникової прози з кожним роком зростає, втягуючи у своє поле все більше людей.

                                         Кіборги.

Одне тільки слово, а в нашій голові вже ціла картина. Що робиться. Де робиться. Та коли….. Ось і наша бібліотека долучилася до безпрецедентного флешмобу від Кіборгів до 30 річчя ЗСУ. Тож тепер в своїй бібліотеці маємо літературу, яка пояснює все те що відбувається. Маємо три екземпляри: Кіборги – незламні: місія ДАП; Кіборги – штурм 17.01.2015; Кіборги – новітня легенда.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Живий плач мертвої зони.

     26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі й нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними...