Шукати в цьому блозі

четвер, 1 лютого 2018 р.

Пам’яті героїв Голокосту.



                       
            Голокост нам треба пам’ятати
          Адже пам’ять то є наша друга совість.
          Помилок таких не допускати
          Не писати геноциду повість.
         Голокост – масове знищення нацистами єврейського населення Європи ,  у приблизному перекладі із грецької мови  - це слово означає всеспалення, інше значення катастрофа. Убивство безневинних людей тільки за те, що вони належать до тієї чи іншої нації, стало одним зі найстрашніших і кривавих злочинів нацизму та своєрідним символом страждань мирного населення.
27 січня  1945 року було обрано не випадково, саме в цей день звільнили від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц –Біркнау). Всього в таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв, і мільйони людей інших національностей.
Для учнів 7-8 класів Біликівського Навчально Виховного Комплексу класним керівником 8 класу Руденко Анною Сергіївною та сільським бібліотекарем Ганженко Наталією Іванівною був проведений бібліореквієм  « Скорботна свіча пам’яті святої».   Сільський бібліотекар розповіла учням,  що символом Голокосту в Україні став розстріл ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Бабин яр – один з найбільших у Києві ярів. Саме ця місцевість вважається першим місцем тотального знищення населення. Для дітей був організований   перегляд літератури «Голокост -    лихо століття», присутні могли ознайомитись з літературою, яка розповідає про те, як окупанти застосовували найжорстокіші способи знищення людей, особливо маленьких дітей. 

Кидали їх живими в могилу, підкидали й ловили на багнети, роздирали, змазували губи отрутою. Євреїв топили в річках, болотах, замуровували живими, розпилювали на частини. На презентації « Тілами вкрита вся земля» організатори заходу показали періодизацію Голокосту, яка розглядає 4 етапи. При сутні побачили погроми, які ввійшли в історію як «Кришталева ніч», та страшні фото Бабиного Яру – урочища на північно-Західній околиці Києва. Вірші, що  були продекламовані  учнями запали в саму глибину серця. Молоде покоління навчалося  великій  повазі до тих невинно загиблих людей.  На закінчення заходу  діти вшанували пам’ять ,тих хто став жертвами Голокосту т а запалили свічки пам’яті.

Хай вічно збережеться пам’ять про страждання і катування мільйонів вбитих дітей та старшого покоління. Хай світла пам’ять змучених буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.
Ганженко Наталія Іванівна бібліотекар Біликівської сільської бібліотеки – філіалу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Духовні скарби наших предків.

     Разом із пробудженням природи від   зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з най...